Aktualna gazetka parafialna

Zachęcamy do przeglądania i pobierania aktualnej gazetki parafialnej Serce na okres od poniedziałku 4 lipca do niedzieli 30 lipca 2016 roku.

 

 
Orszak Trzech Króli
W Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia, po raz pierwszy w naszej Parafii dzieci wzięły udział w Orszaku Trzech Króli. Najmłodsi przybyli do kościoła przebrani za królów oraz królewny i uczestniczyli w procesji rozpoczynającej Mszę Świętą. Podczas uroczystości wykonano zdjęcia, które można oglądać w galerii.
 
Msza św. w intencji ministrantów
1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, tradycyjnie w naszej parafii odbyła się Msza św. w intencji ministrantów. Ministrant jest osobą, która służy (pomaga) kapłanowi podczas sprawowania Eucharystii czy też nabożeństw. Celem posługi ministranckiej jest dbanie o piękno liturgii oraz dawanie przykładu swoim rówieśnikom.
 
Adwent 2015

Tegoroczny Adwent zbiegł się z ważnymi wydarzeniami: w jego I niedzielę rozpoczęły się obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Dodatkowo trwają przygotowania do „Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016”.
Roraty, których tematem przewodnim było „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”, odnosiły się do początków chrześcijaństwa w Polsce. Poprzez Miłosierdzie Boże głoszone przez św. Faustynę Kowalską, a także na przykładach wielkich polskich świętych - od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II, dzieci uczyły się o dobrych uczynkach w codziennym życiu.
Jak co roku w naszej parafii dzieci uczestniczyły z lampionami i świecami w Mszach roratnich. Podczas ostatniego nabożeństwa przybyły do kościoła przebrane. Wcieliły się w postać Maryi Panny oraz pasterzy. W galerii można przeglądać zdjęcia wykonane podczas adwentu.

 

 
Szlachetna Paczka 2015

Młodzież pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Szlachetnej Paczki w naszej Parafii.
Zaangażowanie parafian oraz finansowa pomoc darczyńców sprawiły, iż udało się zgromadzić produkty niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb wybranej rodziny. W tym roku rodzina otrzymała upominek w postaci 23 kartonów.
Kilka dni po rozpakowaniu paczki przekazała nam wiadomość: "Jesteście dla nas prawdziwym cudem przed Świętami Bożego Narodzenia. Kiedyś słyszeliśmy o Szlachetnej Paczce, ale nigdy w życiu nie spodziewaliśmy się, że ktoś może dla nas zrobić tyle prezentów."
Możliwość dostarczenia paczek bezpośrednio do potrzebujących sprawiła, że można było zaobserwować ich radość i łzy wzruszenia. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w przyszłym roku również przyłączymy się do akcji Szlachetna Paczka.
 
Schola w Akademii Muzycznej w Katowicach
29 listopada 2015 r. nasza schola parafialna miała zaszczyt wystąpić w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Był to koncert podsumowujący projekt Śpiewająca Polska. Schola zaprezentowała polską wersję "Can you feel the love tonight" Eltona Johna - czyli "Miłość rośnie wokół nas" oraz Ojcze Nasz w suahili - "Baba Yetu". Występowi akompaniował Pan Stanisław Fedczuk, dyrygowała Pani Teresa Ramola. Po występnie schola otrzymała zaproszenie do Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Katowicach na poczęstunek.
 
Urodziny Ks. Proboszcza
6 listopada Ks. Proboszcz Marcin Tomczyk obchodził swoje urodziny. Podczas Mszy św. Parafianie modlili się w Jego intencji. Po nabożeństwie wiele osób zebrało się w zakrystii, aby złożyć Księdzu najserdeczniejsze życzenia.
Zachęcamy do przeglądania zdjęć z tego wyjątkowego dnia.
 
Listopadowa zaduma
W dniu 1-go listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych, zaś 2-go listopada – Dzień Zaduszny. W tym czasie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych, udajemy się całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych rodziców, krewnych i znajomych.
Wieczorne, listopadowe zdjęcia cmentarzy w Domecku przedstawia galeria.
 
Dożynki diecezjalnie na Górze św. Anny

20 września 2015 r. na Górze Św. Anny odbyły się uroczystości dożynkowe Diecezji Opolskiej. Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony przewodniczył bp Rudolf Pierskała. W grocie lurdzkiej spotkało się około 40 delegacji z parafii i dekanatów diecezji oraz kilka tysięcy rolników, aby wspólnie dziękować Bogu za plony.
W tym roku to naszym Parafianom przypadł zaszczyt reprezentowania Dekanatu Prószków podczas diecezjalnych uroczystości dożynkowych. Stanowili oni jedną z liczniejszych delegacji, na Górę Św. Anny udali się z koroną żniwną i płodami ziemi. Zdjęcia z uroczystości można przeglądać w galerii.
 
Dożynki parafialne

W niedzielę, 6 września podczas uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne zbiory. Oprawę uroczystości, koronę żniwną i dary przygotowali parafianie z Pucnika. Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć dożynkowych.

20 września na Górze Św. Anny odbędą się dożynki diecezjalne. W tym roku Dekanat Prószków będzie reprezentowany przez naszą parafię. Zapraszamy na sumę dożynkową, która odbędzie się o godz. 11:00 w Grocie Lurdzkiej.

 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio