Aktualności
Październik - miesiąc Różańca św.

Różaniec jest jedną z tradycyjnych dróg modlitwy chrześcijańskiej stosowanej do kontemplowania oblicza Chrystusa. Tak opisał go Papież Paweł VI: „Różaniec, ponieważ opiera się na Ewangelii i odnosi się, jakby do centrum, do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne. Albowiem jego charakterystyczny element, mianowicie litanijne powtarzanie pozdrowienia anielskiego „Zdrowaś Maryjo", przynosi również nieustanną chwałę Chrystusowi, do którego - jako do ostatecznego kresu - odnosi się zapowiedź anioła i pozdrowienie matki Chrzciciela: Błogosławiony owoc żywota Twojego; (Łk 1,42)".

Jan Paweł lI, list apostolski Rosarium Virginis Mariae

 

Ministranci odmawiający modlitwę różańcową

 

 
Schola na jubileuszu w Jasieniu

21 września nasza schola śpiewala na 100 - leciu Kościoła w Jasieniu. Uroczystościom przewodniczył ks. biskup Jan Kopiec. Wyjątkowym wydarzeniem była obecność księży proboszczów ostatniego 50 -cio lecia. Ks. Gerard Klein był proboszczem w tamtejszej parafii w latach 1958 - 1981, ks. Marcin Tomczyk w latach 1981 - 2005. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Andrzej Szymon.

 
Dożynki parafialne

14 września w naszym Kościele obchodziliśmy uroczystości dożynkowe.

Nasze parafianki wystąpiły w strojach ludowych.

 

Zobacz inne zdjęcia z uroczystości dożynkowej:

zdjęcie 1

zdjęcie 2

 
Schola ma nowe szaty!

7 września nasza schola parafialna po raz pierwszy wystąpiła w strojach liturgicznych.
Prawda, jak ładnie wyglądają?

 

Zobacz inne zdjęcia scholi:

zdjęcie 1

zdjęcie 2

 
I Komunia Marcusa w Domecku

 

3 sierpnia 2008 roku przeżyliśmy I Komunię Marcusa Mika. Marzeniem rodziców Marcusa było, aby tę uroczystość powtórzyć w Domecku, w ich rodzinnej Parafii, w otoczeniu krewnych i przyjaciół. Podczas mszy św. śpiewała schola parafialna. Można było powiedzieć, że rok 2008 przyniósł nam dwie uroczystości I Komunijne.

 
«PoczątekPoprzednia21NastępnaOstatnie»

Strona 21 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio