Aktualności
Nowa bajka na naszej stronie!
Bambusy to najszybciej rosnące rośliny na świecie. W ciągu doby potrafią przyrosnąć o metr. Niektóre jego gatunki osiągają nawet 40 metrów wysokości. Kwitną bardzo rzadko, a po zakwitnięciu giną. Nasza nowa legenda opowiada o Księżycowej księżniczce, ale także o bambusie, roślinie niegdyś uważanej za świętą.
 
Festyn parafialny

W pierwszą niedzielę lipca, jak co roku, w ogrodach plebanijnych odbył się kolejny, już 9. festyn parafialny – Piknik u Farorza. Tegoroczną imprezę przygotowali Parafianie z Pucnika, pomocą służyli im również ci z Domecka. Mimo, iż pierwsze godziny Pikniku nawiedziła lekka burza, wielu przybyłych gości ustawiało się już w tym czasie w kolejkach przy stanowiskach z kołaczem, kawą i napojami. Z minuty na minutę przybywało biesiadujących, ponieważ organizatorzy zapewnili namioty i parasole chroniące przed deszczem i w późniejszych godzinach imprezy - gorącym słońcem. Już pierwsze występy lokalnych artystek rozgoniły ciemne chmury i do końca dnia cieszyliśmy się wspaniałą pogodą. Na imprezie dzieci spędziły miło czas na zabawach z animatorem ogrodnikiem i na skakaniu na trampolinach. Po zabawach dzieci przeprowadzono konkurs sprawnościowy dla dorosłych dla drużyn z poszczególnych miejscowości przynależących do parafii. Ze sceny zabawiała przybyłych również m. in. Orkiestra Dęta, której członkowie pochodzą z gmin Prószków i Komprachcice. Gwiazdami tegorocznego Pikniku byli Dominika i Janusz Żyłka znani z telewizji TVS. Przez ponad godzinę mogliśmy na żywo bawić się podczas ich koncertu. Po kołaczu i kawie wielu biesiadujących skusiło się na smakołyki z grilla oraz pieczonego prosiaka. W tym roku, po wylosowaniu osób do nagród z zakupionych cegiełek, prowadzący imprezę – Pan Leonard Szymaniec przeprowadził krótki konkurs wiedzy o Parafii. Po losowaniu goście bawili się na wieczornej zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ FREDA.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z festynu.

 

 
Muzyczne wydarzenie rodem z Afryki
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu grupy ewangelizacyjnej Claret Gospel, który  odbył się 12 czerwca w naszym Kościele. Wraz z wykonawcami do Domecka przyjechał również  założyciel grupy - O. Roman Woźnica klaretyn, który pracował 20 lat na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

 
Uroczystość Bożego Ciała

9 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jak co roku, Parafianie pięknie przystroili cztery ołtarze, do których udaliśmy się z procesją po mszy św. W tym dniu Gościem w naszej Parafii był ks. Dawid Górniak, tegoroczny neoprezbiter. Po mszach świętych ks. Górniak, poprzez nałożenie rąk na głowę, udzielał każdemu błogosławieństwa prymicyjnego.
Zachęcamy do przeglądania zdjęć.
 
Msza święta w intencji strażaków
W uroczystość św. Floriana, 4 maja, w naszej Parafii została odprawiona Msza św. w intencji członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas Mszy św. i nabożeństwa przy figurze św. Floriana modliliśmy się o błogosławieństwo boże i zdrowie dla pełniących służbę strażaków. Wspomnieliśmy w modlitwie również tych strażaków, którzy już odeszli z tego świata.
Zapraszamy do przeglądania zdjęć z uroczystości.
 
Zaproszenie za koncert!
Serdecznie zapraszam na spotkanie z Claret Gospel, które będzie miało miejsce 12 czerwca 2014 roku. O godz. 18:00 nasi Goście wezmą udział we mszy św. pokazując jak Afryka potrafi się cieszyć z obecności Chrystusa wśrod nas, a po mszy św. dadzą około 45 minutowy koncert. Będzie to jedyny koncert w naszej opolskiej diecezji.  Założycielem i opiekunem tej grupy jest długoletni misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej O. Roman Woźnica, klaretyn.

Plakat, zdjęcia oraz list ks. Woźnicy można obejrzeć w galerii.

ks. Marcin Tomczyk

 
Wizyta Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały w naszej Parafii

Tydzień przed Niedzielą Męki Pańskiej, w dniach 7 – 8.04.2014r. gościliśmy w naszej parafii Ks. Biskupa Rudolfa Pierskałę. 7 grudnia 2013 roku został On mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym Diecezji Opolskiej. 11 stycznia 2014 r. otrzymał święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej z rąk Nuncjusza Apostolskiego w Polsce – Arcybiskupa Celestino Migliore.

7 kwietnia w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Św. z jego udziałem, po której spotkał się z Radą Parafialną. Natomiast we wtorek, 8 kwietnia Ks. Biskup odprawił nabożeństwo dla chorych, podczas którego chorzy mogli przyjąć sakrament namaszczenia oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z udziałem Róż Różańcowych, III Zakonu i Kościoła domowego. 8 kwietnia był także dniem spotkania Ks. Bpa Pierskały z uczniami gimnazjum, ministrantami i scholą parafialną.

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za wygłoszone Słowo Boże i błogosławieństwo pasterskie.

Zdjęcia z wizyty Ks. Biskupa można przeglądać w galerii.

 
Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne A.D. 2014
W połowie kwietnia przeżywaliśmy Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Wielki Tydzień rozpoczęliśmy od Niedzieli Palmowej. W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, w kościołach milkną dzwony, Najświętszy Sakrament przenoszony jest do ciemnicy. W Wielki Piątek podczas Liturgii odczytywana jest Męka Pańska, przed którą odbywa się Droga Krzyżowa. Następnie odsłania się i adoruje Krzyż, na którym zawisł Zbawiciel. Najświętszy Sakrament w tym dniu przenoszony jest do Grobu, przy którym wierni pozostają na adoracji. Adoracja odbywa się także w Wielką Sobotę. W Sobotę po południu następuje poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem, podczas Wigilii Paschalnej, święci się również paschał, ogień i wodę. W poranek wielkanocny w naszym kościele odprawia się Rezurekcję, którą rozpoczyna uroczysta procesja wokół świątyni. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie podczas Mszy św. w intencji mężczyzn służą dawni ministranci.

Zachęcamy do przeglądania zdjęć z Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w naszej Parafii.

 
Wrzosola 2014

5 kwietnia 2014 roku we Wrzoskach po raz XII odbył się Przegląd Scholi Liturgicznych Wrzosola. Zaprezentowało się na nim 9 schol liturgicznych, które zaprezentowały po jednym utworze z chorału gregoriańskiego, jedną pieśń pokutną z Drogi do Nieba i dowolny utwór z repertuaru zespołu.Nasza schola wykonała: „Veni Creator Spiritus”, „Wydawajcie owoce godne nawrócenia” i „Wszystkim wybacz”.Jury w tym roku stanowili: o. Nikodem Kilnar z Częstochowy, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych, Gabriela Czurlok z Opola i Brygida Tomala z Gliwic – organistki i nauczycielki w diecezjalnych instytutach muzyki kościelnej.

Laureatami przeglądu Wrzosola 2014 zostały:

1. miejsce – schola „Callunae Domini” z Wrzosek

2. miejsce – schola „Cantare Cordis” z naszej  Parafii

3. miejsce – schola „Cantus Mirabilis” ze Starych Budkowic

 

Zdjęcia z Wrzosoli można przeglądać w galerii.


 
5. Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych

15 marca 2014 roku na Jasną Górę przybyła 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych. W Bazylice, przy której znajduje się kaplica z obrazem Czarnej Madonny, muzycy uczestniczyli w Liturgii Pokutnej, katechezie i Mszy Świętej. Po południu odbył się koncert, podczas którego można było wysłuchać REQUIEM d-moll KV.626 W.A. Mozarta.

W tym roku śpiewom podczas Liturgii Pokutnej i Mszy Św. przewodniczyły chóry i schole liturgiczne z Diecezji Opolskiej, w tym nasza schola Cantare Cordis. Pielgrzymka skupiła także wielu dyrygentów, organistów, kantorów i zespoły wokalno – instrumentalne z całej Polski.

Kilka zdjęć z Pielgrzymki przedstawia galeria.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 4 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio