Aktualności
Złoty Jubileusz

W sobotę, 21 września, w naszym kościele miała miejsce piękna uroczystość złotego wesela Państwa Klary i Erwina Lellek. Drogim Jubilatom życzymy, by dobry Bóg nadal obdarzał zdrowiem i swym błogosławieństwem.

Uroczystość Złotych Godów Państwo Lellek w dniu ślubu
 
Dożynki

8 września w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza św. podczas której dziękowaliśmy za zbiory i Boże błogosławieństwo podczas żniw. Tradycyjnie Msza św. rozpoczęła się procesją z darami i koroną dożynkową. Tegoroczną oprawę dożynek przygotowali Parafianie z Nowej Kuźni.

Dwa tygodnie wcześniej, w ostatnią niedzielę sierpnia, nasi Parafianie wzięli również udział w dożynkach gminnych. W tym roku gospodarzem dożynek gminy Komprachcice była miejscowość Wawelno.

Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć z obu uroczystości.

Dożynki parafialne Dożynki gminne
 
Afrykańska baśń
Zachęcamy do przeczytania ciekawej opowieści o tym, że za brak wdzięczności zostanie się kiedyś ukaranym. Pochodząca z Czarnego Kontynentu baśń nosi tytuł "Żółw i tykwa".
 
Piknik u Farorza 2013
7 lipca, jak co roku w pierwszą niedzielę tego miesiąca, po raz kolejny odbył się w ogrodach plebanijnych festyn parafialny - Piknik u Farorza. Podczas parafialnej imprezy wystąpili: Kamil Janoszek, Ania Kasperek i Julia Pietzuch oraz Orkiestra Dęta Szczepanowice. Gwoździem programu był zespół Duo Bayer's znany z telewizji TVS. Wszyscy goście mogli biesiadować przy kołaczu i kawie oraz smakołykach z grilla i pieczonym prosiaku. Dzieci świetnie bawiły się z królewskim giermkiem, natomiast dorośli po losowaniu nagród z zakupionych cegiełek, na wieczornej zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ FREDA. Niepowtarzalna atmosfera oraz piękna pogoda tego dnia sprawiły, iż każdy wychodził zadowolony z pikniku.
Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z festynu.
 
Koncert pieśni Maryjnej Pana Jacka Kieroka

Również w dzień Zesłania Ducha Św. i Uroczystości I Komunii św., po nabożeństwie majowym, w naszym kościele zaśpiewał Pan Jacek Kierok. Artysta znany wszystkim z telewizji TVS oraz Radia Opole, skąd emitowane są jego piosenki podczas Koncertu Życzeń wystąpił w nas w repertuarze pieśni Maryjnych oraz pieśni z okazji Dnia Matki. Cząstkę pięknego koncertu oddaje  nagranie, do którego obejrzenia i wysłuchania zachęcamy.

 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

30 maja obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pogoda, jak w całej Polsce, pokrzyżowała procesję do czterech ołtarzy, dlatego po przejściu do pierwszego ołtarza wróciliśmy do kościoła w celu dalszego sprawowania uroczystości.

Zdjęcia ołtarzy wykonane przez parafian w Domecka, Pucnika i Nowej Kuźni jeszcze przed deszczem oraz początek procesji można obejrzeć w galerii.

 
Msza św. w intencji strażaków

W niedzielę 5 maja odbyła się uroczysta msza św. ku czci św. Floriana w intencji członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Modliliśmy się o zdrowie i błogosławieństwo Boże w ich powołaniu do służby, nie zapomnieliśmy również o modlitwie za zmarłych strażaków.

 

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

 
Odpust Parafialny

W dzień naszego Odpustu Parafialnego gościliśmy ks. Marcina Adamca, tegorocznego neoprezbitera. Ks. Marcin pochodzi z Parafii Luboszyce i w Domecku ma krewnych. Tegoroczny Prymicjant przewodniczył uroczystej mszy św. odpustowej. Ponadto po mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

Zdjęcia z odpustu można przeglądać w galerii.

 

 
Kolejna bajka na naszej stronie!
Chcecie się dowiedzieć dlaczego orły mają zakrzywione dzioby? Zatem zapraszamy do przeczytania nowej, afrykańskiej legendy. Wystarczy kliknąć TUTAJ.
 
Uroczystość I Komunii Św.
19 maja 2013 r. przeżyliśmy, jak co roku, piękną uroczystość I Komunii św. Do I Komunii przystąpiło 11 młodych Parafian - uczniów III klasy Szkoły Podstawowej. Na zdjęciu widoczni uczniowie: Karolina Bock, Natalia Domino, Aleksandra Gonsior, Paweł Halikowski, Nikola Kasik, Dominika Liguda, Sara Malcher, Radosław Różyczka, Agnieszka Smolin, Andrzej Smolin i Paweł Wenzel. Ponadto widoczne są Pani Beata Kmieć wychowawca klasy, Pani katechetka Elżbieta Spychała oraz Ks. Proboszcz Marcin Tomczyk.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 6 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio