Aktualności
Nowa bajka na naszej stronie!
Etiopska bajka o pewnych spytnych żabkach. Jesteście ciekawi co takiego się stało?  Aby ją przeczytać, wystarczy kliknąć tutaj
 
Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu w Środę Popielcową w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje. Nauki poprowadził O. Mariusz Góryjowski – Werbista z Nysy. Zachęcamy do wysłuchania kazania kończącego tegoroczne Rekolekcje, które zostało wygłoszone w niedzielę, 9 marca. Po Mszy Św. O. Góryjowski udzielił Błogosławieństwa Apostolskiego.

 
Ważne daty w roku 2014
Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem ważnych wydarzeń i uroczystości, które będą miały miejsce w naszej Parafii w 2014 roku. Harmonogram dostępny jest pod zakładką Kalendarz 2014
 
Koncert na rzecz Pawła i Piotra

Zapraszamy na niezwykły, charytatywny koncert bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 26 stycznia w naszym kościele parafialnym.

Szczegóły można znaleźć na dołączonym plakacie.

 
Święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii
Po radosnym czasie oczekiwania przeżywaliśmy na nowo tajemnicę Bożego Narodzenia. Wierni licznie gromadzili się w tych dniach w kościele, aby powitać nowonarodzonego Jezusa, uczcić Go w modlitwie i śpiewie. Najlepszym tego przykładem mogą być dzieci, które przybyły wraz z całymi rodzinami do stajenki.
Kilka zdjęć z okresu Świąt Bożego Narodzenia, Mszy św. w intencji ministrantów oraz Uroczystości Objawienia Pańskiego przedstawia galeria.
 
Roraty 2013 - "uBoga droga - tyle masz, ile dasz"

Kościół od początku istnienia troszczył się o ubogich. Podczas tegorocznych Rorat przeżywaliśmy Adwent z tymi, którzy dostrzegali i pomagali najbiedniejszym oraz kochali Boga ze wszystkich sił.
Pierwszego dnia dzieci otrzymały plansze, na których umieszczały zdobywane podczas kolejnych dni skarby niebieskie - obrazki w wizerunkami świętych. Podczas ostatniej Mszy roratniej dzieci, jak co roku, przybyły do kościoła przebrane, wcieliły się w postać Maryi Panny oraz pasterzy.
W galerii można obejrzeć zdjęcia wykonane podczas rozdawania pamiątkowych książeczek, obrazków ze świętymi, losowania figurki Matki Boskiej oraz zdjęcia grupowe pięknie przebranych dzieci.
 
Urodziny Księdza Proboszcza
6 listopada nasz Ks. Proboszcz Marcin Tomczyk obchodził swoje urodziny. Po wieczornej Mszy św. parafianie oraz służba liturgiczna złożyli Księdzu najserdeczniejsze życzenia. Z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty parafialnej.
Zachęcamy do obejrzenia galerii.
 
Modlimy się za zmarłych
1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, rodziców, krewnych i znajomych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a żyjącym na ziemi wskazuje drogę, która prowadzi do świętości.
2 listopada, w Dzień Zaduszny wspominamy i modlimy się za wszystkich wierzących, którzy odeszli już z tego świata a teraz przebywają w czyśćcu. W Zaduszki także odwiedza się cmentarze, groby zmarłych z rodziny.
Galeria przedstawia wieczorne zdjęcia cmentarzy w Domecku podczas uroczystości Wszystkich Świętych.
 
Diamentowe Gody Państwa Hampel
W sobotę, 26 października, przeżyliśmy w naszym kościele piękną a zarazem wzruszającą uroczystość: 60-lecie ślubu Państwa Moniki i Emila Hampel. Komentarzem do tej uroczystośći mogą być słowa wypowiedziane przez Ks. Proboszcza: "Jesteście nam potrzebni, by widząc waszą ludzką miłość uczyć się kochać drugiego". Serdeczne życzenia wielu łask Bożych i obfitości zdrowia.
 
Opowieść o żółwiu i tygrysie
"Dlaczego żółwie żyją w wodzie?" Taki tytuł nosi nowa bajka zamieszczona na naszej stronie. Aby poznać odpowiedź, wystarczy ją przeczytać!
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 5 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio