Aktualności
Kazanie pasyjne

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku podczas nabożeństwa Gorzkich Żali były głoszone kazania pasyjne. Tegoroczne kazania głosił wikariusz Katedry Opolskiej Ks. Krystian Muszalik. Głoszone przez niego kazania miały bardzo głęboką treść. W nabożeństwach Gorzkich Żali uczestniczyło od 176 do 246 wiernych. Zachęcamy do posłuchania jednego z tegorocznych kazań.

.

 
Rekolekcje Wielkopostne

Począwszy od Środy Popielcowej aż do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne.

Tematem wiodącym było Wyznanie wiary. Wszystkie nauki miały za cel nawiązać do ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI roku 2012 rokiem wiary. Rekolekcje poprowadził Ojciec Werbista Ks. Andrzej Soboń. Niniejsze kazanie, do którego wysłuchania zachęcamy jest kazaniem kończącym tegoroczne Rekolekcje.

 
Jak powstały góry?
Zachęcamy do przeczytania nowej, opublikowanej na naszej stronie bajki pt: "Jak powstały góry?". Ta pochodząca z Australii legenda opowiada o przygodzie kangura i kozła oraz o tym, jak powstały góry.
 
Koncert kolęd

29 stycznia 2012 roku w naszej parafii odbyło się nabożeństwo kolędowe. Mimo, iż od świąt Bożego Narodzenia minął już miesiąc, parafianie zgromadzili się w kościele na wspólnym śpiewie.

W to niedzielne popołudnie można było również wysłuchać koncertu kolęd naszej scholi oraz studentów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej mieszczącego się w Opolu. Kolędowanie zostało połączone z koncertem muzyki organowej w wykonaniu studentów DIMK.

 
Wodzenie niedźwiedzia
Jak co roku, w czasie karnawału, strażacy z OSP w Domecku wodzili po naszej wsi niedźwiedzia. Jak widać, kolorowi przebierańcy wraz z orkiestrą odwiedzili również Ks. Proboszcza.

 
Wydarzenia parafialne w roku 2012
Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem uroczystości, które będą miały miejsce w naszej Parafii w 2012 roku. Terminarz dostępny jest pod zakładką Kalendarz 2012
 
Roraty z bł. Janem Pawłem II
Tegoroczny adwent przeżyliśmy z błogosławionym Janem Pawłem II, wspominając Jego dzieciństwo, życie kapłańskie, pontyfikat. Każdego dnia mogliśmy wysłuchać fragmentu "Pamiętnika Papieskiego Anioła". Podczas ostatnich mszy roratnich miało miejsce małe przestawienie: dziewczyny wcieliły się w postać Panny Maryi, a chłopcy z laskami w ręku odegrali rolę pasterzy, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o narodzinach Bożej Dzieciny.
 
Gazetka parafialna i plan odwiedzin duszpasterskich
Zachęcamy do przeglądania i pobierania nowej gazetki parafialnej Serce na okres od poniedziałku 12 grudnia do niedzieli Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2012 roku. W aktualnej gazetce zamieszczono również plan odwiedzin duszpasterskich.
 
Konkurs wakacyjny rozstrzygnięty!

Dziękujemy za wszystkie zdjęcia nadesłane w ramach konkursu na najciekawszą wakacyjną fotografię. W tym roku w naszej galerii nie było niestety zbyt dużo zdjęć, ale za to otrzymaliśmy bardzo ciekawe ujęcia. Dlatego też postanowiono, że przyznana będzie tylko jedna nagroda.

Zwyciężczynią konkursu została Sabina Drąg za zdjęcie, na którym uwieczniła jaszczurkę wdrapującą się po konarze drzewa. Na uwagę zasługuje bardzo dobra jakość zdjęcia oraz fakt, że z pewnością trudno było dostrzec to niewielkie stworzenie wśród bujnej zieleni.

Zwyciężczyni bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody!

 
To nie bajka, lecz prawdziwa historia

Nasza kolekcja "bajek" wzbogaciła się o  kolejne opowiadanie pt. "Mój przyjaciel Papież". Jednak w odróżnieniu od innych, wydarzenie to miało miejsce naprawdę. Przeczytajcie historię o małym, chorym Karolku, który stał się przyjacielem bł. Papieża Jana Pawła II.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 10 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio