Aktualności
90. Jubileusz OSP w Domecku

16 sierpnia odbyła się Msza św. w intencji wmzystkich obecnych i zmarłych członków straży pożarnej w Domecku, jej budowniczych i dobrodziejów. Rozpoczęła ona całodniowe obchody 90. jubileuszu powstania jednostki OSP w Domecku. W uroczystej Mszy św. w naszym kościele i nabożeństwie przy figurze św. Floriana udział wzięli strażacy z naszej jednostki oraz delegacje z całej gminy Komprachcice. Zapraszamy do galerii.

 
Za nami 10. festyn parafialny!

W pierwszą niedzielę lipca w ogrodach plebanijnych odbył się jubileuszowy – 10. festyn parafialny – Piknik u Farorza. Tegoroczną imprezę przygotowali Parafianie z Nowej Kuźni.

Mimo, iż imprezie towarzyszył upał, przybyło wielu gości, którzy już od samego początku ustawiali się w kolejkach przy stanowiskach z kołaczem, babeczkami, owocami, kawą i napojami. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyły się cegiełki na rzecz parafii.

Po otwarciu Pikniku przez Księdza Proboszcza mogliśmy podziwiać m. in. występy mażoretek, orkiestry dętej, której członkowie pochodzą z gmin Prószków i Komprachcice oraz Duetu Alicja i Patrycja. Dzieci spędziły miło czas na dmuchanych trampolinach, przejażdżkach konnych oraz w kreatywnym kąciku, gdzie mogły ozdobić swoje buzie i kolorować rysunki. Przez kilka godzin można było również podnieść swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia. Podczas Pikniku przeprowadzono konkursy dla dzieci, dorosłych i par.

Gwiazdami tegorocznego Pikniku były Claudia i Kasia Chwołka. Przez ponad godzinę mogliśmy bawić się podczas ich koncertu. Po kołaczu i kawie wielu biesiadujących skusiło się na smakołyki z grilla oraz gulasz z dzika. Tradycyjnie, po losowaniu nagród głównych, goście bawili się na wieczornej zabawie tanecznej.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z pikniku.

 
Tegoroczny neoprezbiter gościem naszej parafii
2 lipca w naszej parafii gościł ks. Mateusz Wieczorek, tegoroczny neoprezbiter pochodzący z Polskiej Nowej Wsi. Po wieczornej mszy świętej ks. Wieczorek, poprzez nałożenie rąk na głowę, udzielił każdemu błogosławieństwa prymicyjnego.
 
Sukces scholi parafialnej

Schola Cantare Cordis z naszej Parafii jest jedyną scholą w Polsce, która obok chórów, bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych.

20 czerwca 2015 r. w Kędzierzynie-Koźlu schola wzięła udział w przeglądzie regionów Opole i Katowice. W jury przeglądu zasiedli: dr hab. Beata Borowska - adiunkt Katedry Chóralistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach, dr hab. Jan Borowski, prof. ATH - doktor habilitowany sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura i Bartosz Żurakowski - polski dyrygent młodego pokolenia, prowadzący działalność artystyczną na wielu płaszczyznach, dyrygent chóru i orkiestr Filharmonii Opolskiej.

Grupa została doceniona, otrzymując:

- „Złote Pasmo” Przeglądu Chórów Śpiewającej Polski,

- zaproszenie na występ w Filharmonii Opolskiej w nowym sezonie artystycznym,

- zaproszenie na listopadowy koncert w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz

- udział koncercie finałowym Śpiewającej Polski, który odbędzie się w grudniu w Szczecinie.

 
Odpust parafialny

14 czerwca obchodziliśmy odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  Ojciec Werbista Adam Kuchta odprawił sumę odpustową i wygłosił kazanie. Tradycyjnie, co bardzo nas cieszy, na odpust przybyły delegacje ze sztandarami i figurami z innych Parafii należących do Dekanatu Prószków. Po uroczystej mszy św. wierni udali się na procesję wokół kościoła.

Zdjęcia z uroczystości można przeglądać w galerii.

 
Schola bierze udział w programie Śpiewająca Polska

Nasza schola parafialna Cantare Cordis bierze udział w tegorocznej edycji Programu Śpiewająca Polska.
Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska jest elementem projektu Akademia Chóralna, którego celem jest stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Pomysłodawcą i realizatorem Akademii Chóralnej jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów szkolnych przez dofinansowanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną i merytoryczną nad chórami i kierującymi nimi pedagogami.
Udział w przedsięwzięciu wiąże się ze zwiększeniem częstotliwości prób, udziałem w warsztatach, przeglądach, konkursach, z wyjazdami. Dzięki temu, z pewnością schola bardziej zintegruje się, nawiąże nowe znajomości,  pozna nowe utwory, nie tylko te religijne – mówią scholistki.
Udział w Programie podnosi poziom świadomości muzycznej, pozwala wyrazić najczulsze emocje i odkrywać piękno. Tegoroczna edycja kończy się w grudniu. Trzymamy kciuki za scholę i życzymy powodzenia i owocnej pracy.
Więcej informacji na temat Programu na stronie internetowej: PROGRAM
 
Uroczystość Bożego Ciała
W czwartek, 4 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to jedno z najważniejszych świąt kościelnych w roku. Procesja z Najświętrzym Sakramentem udała się do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców naszej Parafii. Przy ołtarzach odczytano fragmenty Ewangelii.
Wieczorem przy kapliczce w Pucniku odbyło się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zachęcamy do przeglądania zdjęć.
 
Aktualna gazetka parafialna
Zachęcamy do przeglądania i pobierania nowej gazetki parafialnej Serce na okres od poniedziałku 8 czerwca do XIV Niedzieli Zwykłej 5 lipca 2015 roku.
 
Konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci i młodzież parafii Domecko do udziału w konkursie plastyczym. Termin zgłaszania prac mija 31 maja 2015 r. Szczegóły na plakacie obok.

 

[Aby wyświetlić plakat w pełnym rozmiarze,

wystarczy na niego kliknąć]

 
Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne A.D. 2015

Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć wykonanych w naszej Parafii podczas obchodów Świąt Wielkanocnych. Zdjęcia przypominają nam Niedzielę Palmową, Ciemnicę w Wielki Czwartek; Drogę Krzyżową, czytanie Męki Pańskiej oraz odsłonięcie i adorację Krzyża w Wielki Piątek. Poranek Wielkiej Soboty spędziliśmy na Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim oraz na poświęceniu pokarmów. Wieczorem miała miejsce Wigilia Paschalna z poświęceniem paschału, ognia i wody. W niedzielny poranek wzięliśmy udział w uroczystej Rezurekcji, którą rozpoczęła procesja po wschodzie słońca. W Poniedziałek Wielkanocny, wzorem lat ubiegłych, odbyła się Msza św. w intencji mężczyzn, podczas której służyli dawni ministranci.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 2 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio