Aktualności
Kazanie pasyjne

Jak co roku, podczas wielkopostnych, niedzielnych nabożeństw Gorzkich Żali, głoszone były kazania pasyjne. Zachęcamy do wysłuchania jednego z nich.

 
Wielkopostne rekolekcje parafialne

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii trwały rekolekcje wielkopostne. W tym roku nauki rekolekcyjne wygłosił Ojciec Werbista Adam Kuchta. Zapraszamy do wysłuchania kazania kończącego rekolekcje. Zostało ono zarejestrowane w I niedzielę Wielkiego Postu.

 
Kolejna bajka na naszej stronie
Zapraszamy do przeczytania nowej, pochodzącej z Meksyku bajki pt. "Nietoperz", aby dowiedzieć się dlaczego te latające ssaki przebywają w ciągu dnia w jaskiniach.
 
Wydarzenia parafialne w roku 2015

Publikujemy harmonogram uroczystości, które będą miały miejsce w bieżącym roku. Można się z nim zapoznać klikająć  na zakładkę "Kalendarz 2015" .

 
Opowieść o Zającu i Hienie
W rwandyjskich bajkach zając przedstawiany jest jako zwierzątko sprytne i zaradne, hiena zaś podstępne i niewdzięczne. Tak też jest w naszej opowieści pt. "Zając i Hiena", która w Rwandzie przekazywana jest dzieciom ustnie, z pokolenia na pokolenie...
 
50-ta rocznica ślubu

29 grudnia 2014 r. w naszym kościele swoją 50-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Gertruda i Edmund Nikolajczykowie. Otoczeni rodzinami swoich dzieci oraz krewnych i przyjaciół uczestniczyli w uroczystej mszy św. jubileuszowej. Pod koniec mszy św. ks. Proboszcz odczytał życzenia ks. Biskupa Andrzeja Czai skierowane do czcigodnych Jubilatów. Na zakończenie mszy św. wszyscy odśpiewali uroczyste dziękczynne Te Deum. Czcigodnym Państwu Nikolajczykom życzymy pogody ducha, wiele radości, dużo zdrowia oraz obfitego błogosławieństwa Bożego na dalsze lata pożycia małżeńskiego.
 
Roraty 2014 – „Solo Dios basta”

"Solo Dios basta – Bóg sam wystarczy”. Te słowa św. Teresy z Avila, znanej również jako św. Teresa od Jezusa, towarzyszyły nam w czasie tegorocznego Adwentu. Roraty pozwoliły nam bliżej poznać życie tej niezwykłej kobiety z Hiszpanii, której 500 rocznicę urodzin będziemy obchodzili 28 marca 2015 r. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu św. Teresy od Jezusa, z wielkim zapałem śpiewały również piosenki adwentowe, a w szczególności tę, przygotowaną przez Gościa Niedzielnego – „Solo Dios basta!”. Podczas ostatniej Mszy Św. roratniej dzieci, wzorem lat ubiegłych, przybyły do kościoła przebrane. Wcieliły się w postać Maryi Panny oraz pasterzy. W galerii można przeglądać zdjęcia wykonane podczas procesji przy zgaszonych światłach, która rozpoczynała każde roraty w naszej Parafii, zdjęcia z rozdawania obrazków, losowania figurki Matki Boskiej oraz zdjęcie grupowe przepięknie przebranych dzieci.

 
Urodziny Księdza Proboszcza

6 listopada Proboszcz naszej Parafii - Ks. Marcin Tomczyk obchodził swoje urodziny. Podczas wieczornej Mszy św. modliliśmy się w Jego intencji, po Mszy służba liturgiczna oraz Parafianie zebrali się w zakrystii, aby złożyć Księdzu najserdeczniejsze życzenia.

Zachęcamy do przeglądania zdjęć.

 
Złoty Jubileusz
28 września obchodzona była w naszym kościele piękna uroczystośc złotego jubileuszu małżeństwa Państwa Hildegardy i Edmunda Niestrój. Prócz Parafian zgromadzonych na mszy św.,  Jubilaci byli otoczeni przez swoich bliskich. Na końcu mszy św., po odczytaniu życzeń nadesłanych przez naszego Ks. Biskupa Andrzeja Czaję, razem zaśpiewaliśmy radosne Te Deum. Czcigodnym Jubilatom składamy gorące i serdeczne życzenia.
 
Podziękowanie za żniwo
Tegoroczne dożynki parafialne obchodziliśmy w niedzielę 7 września. Koronę żniwną, dary oraz oprawę uroczystości przygotowali Parafianie z Domecka. Piękno tego wydarzenia oraz wdzięczność Bogu za obfite zbiory przedstawia galeria zdjęć. Zachęcamy do jej oglądania.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 3 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio