Aktualności
Złoty jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa
Państwo Maria i Jan Babiarz obchodzili 25 grudnia 2012 roku jubileusz 50 rocznicy ślubu. Szanownym Jubilatom życzymy wiele zdrowia i błogosławieństwa Bożego w czasie kolejnych lat wspólnego życia.
 
Roraty 2012 - "Poszli w ciemno za światłem"

 

 

 

W 2012 roku Adwent przypadł w pierwszych miesiącach Roku Wiary. Roraty przeżywaliśmy ze świadkami wiary, którzy za Światłem, czyli za Jezusem, poszli w ciemno. Poznawaliśmy drogę wiary wielkich świętych doktorów Kościoła, ale także świętych rodziców i dzieci.
Podczas ostatniej Mszy roratniej dzieci, tak jak rok wcześniej, przybyły do kościoła przebrane. Wcieliły się w postać Maryi Panny i pasterzy, którzy jako pierwsi przybyli do żłóbka, gdzie narodził się Jezus Chrystus.

 
Peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny w Domecku

W dniach 6-8 grudnia 2012 roku w naszej parafii odbyło się nawiedzenie relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny. Po wprowadzeniu relikwii przez parafian w nabożeństwie powitalnym, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. Po niej była możliwość ucałowania relikwii. Każdego dnia uczczeniu relikwii towarzyszyło nabożeństwo połączone z litanią, śpiewem pieśni poświęconych bł. Karolinie, różańcem bądź Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Karolina Kózkówna, broniąc swojej czystości, została zamordowana przez rosyjskiego żołnierza podczas I wojny światowej. W 1987 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną. Jest patronką Ruchu Czystych Serc, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także patronką pięknej miłości oraz czystości.
Zapraszamy do galerii zdjęć z peregrynacji relikwii.
 
Kolejna bajka na naszej stronie!
Zapraszamy do przeczytania kolejnej bajki, którą zamieściliśmy na naszej stronie parafialnej. Tym razem jest to pochodząca z Albani legenda pt. "Siła Mujo" . Opowiada ona... No właśnie, przeczytajcie sami!
 
Jesień wokół kościoła
Za oknami szaro i zimno. Przy takiej pogodzie często wspominamy cieplejsze, słoneczne dni, gdy liście opadały z drzew tworząc wokół nas różnokolorowy dywan. Również na placu kościelnym można było zaobserwować oznaki pięknej, złotej jesieni. Zachęcamy do przeglądania jesiennej galerii.
 
Konkurs wakacyjny
Przedstawiamy zdjęcia z wakacji, nadesłane w ramach konkursu. Zgodnie z regulaminem, fotografie można przesyłać do końca października, dlatego zachęcamy jeszcze do ubogacenia galerii wakacyjnej!
 
Złota rocznica ślubu

Pochodzący z Domecka Państwo Renata i Manfred Rohn, obchodzili 1-go września w naszym kościele złoty jubileusz małżeństwa. Ponieważ Pan Manfred w swojej Parafii zamieszkania jest długoletnim chórzystą, dlatego Szanowni Jubilaci otrzymali od swojego Biskupa list gratulacyjny z życzeniami.

Zdjęcie z uroczystości 50-lecia ślubu

Zdjęcie z dnia ślubu

 
50-ta rocznica ślubu
16 października, w uroczystość św. Jadwigi głównej Patronki Śląska, Państwo Elfryda i Herbert Bernard obchodzili złoty jubileusz małżeństwa. Dla Państwa Bernard był to wzruszający dzień. Przeżywaliśmy tą uroczystość wraz z czcigodnymi Jubilatami pamiętając o Nich w modlitwie.

Zdjęcie wykonane w 50-tą rocznicę ślubu

Zdjęcie wykonane w dniu ślubu

 
Złoty Jubileusz
Niedziela 14 pażdziernika obfitowała w naszej Parafii w wielkie wydarzenia. Była to niedziela papieska a zarazem niedziela rozpoczęcia Roku Wiary, a podadto niedziela Złotego Jubileuszu małżeństwa Państwa Otylii i Wilhelma Langer. Ponieważ przed pięćdziesięciu laty, 14 października Sobór Watykański II zainicjował swoje obrady, można nazwać czcigodnych Jubilatów Małżeństwem Soborowym. Cieszymy się razem z Państwem Langer i składamy serdeczne życzenia. Zdjęcie Jubilatów zrobione w dniu ślubu

Zdjęcie z uroczystości jubileuszowej

 
Diamentowe gody
15 września odbyła się w naszym kościele bardzo wzruszająca uroczystość. Cieszyliśmy się wszyscy, że Pan Bóg błogosławił, obdarzył długim życiem i pozwolił doczekać wspaniałego jubileuszu 60 - lecia małżeństwa Państwu Gertrudzie i Janowi Adolfom. Nie jest to tak często spotykana uroczystość, tym większa nasza radość i tym gorętsze były nasze serca gdy z ich głębi śpiewaliśmy Te Deum.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 8 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio