Aktualności
Baśń pt. "Zaczarowany ogród"
Zachęcamy do przeczytania kolejnej bajki, tym razem rodem z Kazachstanu. Baśń nosi tytuł "Zaczarowany ogród".
 
50-ta rocznica ślubu

 

Państwo Gerda i Herbert Baron podczas uroczystości 50-lecia małżeństwa.

 

Państwo Gerda i Herbert Baron w dniu zawierania sakramentu małżenstwa

4 maja 2013 roku, o godz. 12:00 miała miejsce piękna uroczystość złotego jubileuszu małżeństwa Czcigodnych Jubilatów Państwa Gerdy i Herberta Baron. Cieszyliśmy się wraz z Jubilatami i składamy Im gorące życzenia wielu łask Bożych, Bożej opieki i więcej zdrowia na dalsze lata życia.
 
Klerycy w Parafii Domecko
W niedzielę, 21 kwietnia gościliśmy w naszej Parafii trójkę kleryków naszego Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Dychownego w Opolu. Była to niedziela Dobrego Pasterza. Stąd też Ich obecność. Klerycy zamiast kazania dali świadectwo swego powołania. Po południu prowadzili nabożeństwo modląc się o powołania kapłańskie i zakonne również i w naszej Parafii.

 
Zaproszenie na koncert

W niedzielę - 19 maja - po nabożeństwie majowym (nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 15.00) w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni Maryjnej, w którym wystąpi Pan JACEK KIEROK. Artysta jest doskonale znany z telewizji TVS oraz Radia Opole, skąd emitowane są jego piosenki podczas Koncertu Życzeń. Koncert w Domecku jest zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Po występie będzie można nabyć płyty artysty. Zachęcamy wszystkich do przybycia!

 


Pan Jacek Kierok wystąpił w Domecku podczas Pikniku u Farorza w 2011 roku.

 

 
Triduum Paschalne i Wielkanoc A.D. 2013

W tym roku Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne – najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym przeżywaliśmy na przełomie marca i kwietnia. Wielki Czwartek upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” w kościołach milkną dzwony, zamiast których stosuje się drewniane kołatki. Na zakończenie mszy Najświętszy Sakrament przenoszony jest do ciemnicy symbolizującej więzienie, do którego wtrącony został Chrystus po Ostatniej Wieczerzy. W Wielki Piątek podczas Liturgii odczytywana jest Męka Pańska, po czym następuje odsłonięcie i Adoracja Krzyża. W tym dniu po Komunii św. Jezus pod postacią eucharystyczną przenoszony jest do Grobu, przy którym wierni mogą pozostać na Adoracji. Adoracja przy Grobie Pańskim trwa również w Wielką Sobotę. W tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny, a wieczorem podczas Wigilii Paschalnej – paschał, ogień i wodę. Po Wigilii Paschalnej w nocy lub w Niedzielę Wielkanocną o świcie w naszych kościołach odbywa się Rezurekcja – uroczysta Msza połączona z procesją, której celem jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu. Podczas procesji, obok Hostii w monstrancji, niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony czerwoną stułą oraz figura Chrystusa Zmartwychwstałego. W tym roku procesji towarzyszyły opady śniegu, które po południu tak się nasiliły, że kolejny dzień -Poniedziałek Wielkanocny sprawiał wrażenie, iż mamy nie Wielkanoc, lecz Boże Narodzenie. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie podczas Mszy św. w intencji mężczyzn służyli dawni ministranci.

Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć z uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

 
Niedziela Palmowa
W Niedzielę Męki Pańskiej w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Jest on czasem wzmożonej modlitwy, skupienia i wyciszenia. Niedziela Palmowa jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed ukrzyżowaniem. Tydzień wcześniej – w V niedzielę Wielkiego Postu w kościołach zostały zasłonięte krzyże. Dwa ostatnie tygodnie Wielkiego Postu nawołują do szczególnego żalu, pokuty i nawrócenia grzeszników.
 
Kazanie pasyjne

W niedzielne popołudnia Wielkiego Postu w naszej parafii odbywają się nabożeństwa Gorzkich Żali, podczas których kazania pasyjne wygłasza ks. Jarosław Dąbrowski, wikariusz z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu. 3 marca ks. Dąbrowski wygłosił rozważanie na temat ran zadanych Chrystusowi. Kazania można wysłuchać poniżej.


 
Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu w Środę Popielcową rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje. Nauki rekolekcyjne poprowadził O. Jan Pawłowski – Werbista z Nysy. Zachęcamy do wysłuchania kazania kończącego Rekolekcje, które zostało wygłoszone w niedzielę, 17 lutego. Po kazaniu O. Pawłowski udzielił błogosławieństwa apostolskiego.


 
Nowa bajka!
Zapraszamy do przeczytania kolejnej, najnowszej opowieści rodem z Boliwii, którą zamieściliśmy na naszej stronie parafialnej. Legenda pt. "Wielki ogień" pokazuje, że miłości i woli życia nie jest w stanie strawić nawet szalejący, ogromny  pożar...
 
Ministranci
W Nowy Rok, 1 stycznia, jak co roku, została odprawiona Msza św. w intencji ministrantów. Obecnie nasza parafia liczy 21 ministrantów i ministrantek, nie wszyscy są obecni na zdjęciu. "Ministrare" z łaciny oznacza "służyć". Ministrant jest zatem osobą, która służy (pomaga) kapłanowi podczas sprawowania Eucharystii czy też nabożeństw. Celem posługi ministranckiej jest dbanie o piękno liturgii oraz dawanie przykładu swoim rówieśnikom.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 7 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio