Aktualności
Dożynki
W niedzielę, 2 września w naszej parafii odbyła się Uroczystość Dożynkowa, którą w tym roku przygotowali Parafianie z Domecka. Podczas Mszy Świętej została poświęcona korona żniwna i dary tegorocznych zbiorów.
Tydzień wcześniej - w niedzielę, 26 sierpnia w Ochodzach odbyły się dożynki gminne, w obchodach których również udział wzięli nasi Parafianie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z obu uroczystości.

Dożynki gminne - galeria

Dożynki parafialne - galeria

 
"Nie wszystko złoto, co się świeci"

Tak brzmi tytuł nowej, pochodzącej z Filipin bajki, opowiadającej o pewnym młodzieńcu, który poślubił małpę...

Aby dowiedzieć się co było dalej, kliknij tutaj.

 
Wakacyjny konkurs fotograficzny!


Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie wakacyjne. Tematem konkursowych zdjęć może być  przyroda, ciekawe widoki, obiekty sakralne, to wszystko co Was zachwyciło podczas wakacji. Fotografie należy opisać lub podać kilka szczegółów miejsca, okoliczności lub czasu zrobienia zdjęcia.  Prosimy o przesłanie maksymalnie dwóch zdjęć i to takich, na których na pierwszym planie nie jest osoba, która zasłania ciekawy obiekt, ale rzeczywiście to co Was zachwyciło podczas wakacyjnych wojaży.  Prosimy również podać imię i nazwisko oraz adres wykonawcy. Zdjęcia o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli zapisane jako plik .jpg należy przysyłać  na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą stronę,
nie tylko Parafian!

Termin nadsyłania zdjęć mija z końcem października 2012 roku.

!!! Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone !!!

Parafia zastrzega sobie, że zdjęcia niezwiązane tematycznie z konkursem nie będą umieszczane w galerii zdjęć.
W imieniu organizatorów konkursu - Ks. Proboszcz  Marcin Tomczyk
 
Piknik u Farorza

W niedzielę, 1 lipca odbył się w ogrodach plebanijnych siódmy już z kolei festyn parafialny. Od samego początku nosi on nazwę Pikniku u Farorza. Gośćmi, którzy przyciągnęli wielu uczestników pikniku były Klaudia i Kasia Chwołka znane z telewizji Silesia. Prócz tego występy ubogaciły duety: Alicja i Patrycja, Aneta Lyssy-Kluczny i Norbert Rasch oraz Kamil. Całość prowadziła Pani Aneta Lyssy-Kluczny. Ponieważ był to dzień meczu finałowego EURO pomiędzy Włochami a Hiszpanią, ustawiono duży ekran i wielu kibiców nie musiało opuścić wspanialego wieczoru, ale mogło oglądać mecz w tak zwanej strefie kibica. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Złote Gody
1lipca przeżyliśmy w naszym kościele piekną uroczystość Złotych Godów Państwa Elfrydy i Henryka Piechota. Czcigodnym Jubilatom składamy gorące życzenia, by w zdrowiu, otoczeni przez najbliższych i z Bożym błogosławieństwem przyżywali dalsze lata swojej ziemskiej wędrówki.
 
Odpust parafialny
17 czerwca obchodziliśmy doroczny Odpust ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Głoszącym kazania odpustowe był O. Anthony Erragudi - Werbista z klasztoru w Nysie. O. Anthony urodził się w Indiach. Od 8 lat przebywa w Polsce i jest wikarym w Parafii MB Bolesnej w Nysie. Kazanie było głoszone w języku polskim. Uroczystej sumie odpustowej sprawowanej w int. wszystkich Parafian, tych żyjących i tych zmarłych przewodniczył tegoroczny neoprezbiter Ks. Damian Kokurowski. Prócz Ks. Damiana mszę św. koncelebrowaną sprawowali Ks. Anthony w int. powołań kapłańskich w naszej Domeckiej Parafii oraz Ks. Proboszcz w int. zmarłego Ks. Seniora Wilhelma Skorupy, który 17 czerwca obchodziłby rocznicę święceń kapłańskich. Ks. Damian po każdej mszy św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Zachęcam do posłuchania kazania odpustowego. Dla tych, którzy mieszkają za granicą będzie okazja by poczuć się jak w domu.

Galeria

Obrazek Ks. Neoprezbitera

 

 
Rocznica śmierci ks. Seniora
W czwartek, 31 maja minęła pierwsza rocznica śmierci Ks. Seniora Wilhelma Skorupy długoletniego proboszcza w naszej Parafii. Msza św. była sprawowana w tym dniu o godz. 18:00. Mszę św. prócz Ks. Proboszcza również sprawowali ks. Edward Gogolok, Ks. Józef Maślanka oraz Ks. Józef Urban. Po skończonej mszy św. wszyscy udali się na chwilę modlitwy nad grób Ks. Seniora. Również w tym dniu poświęcony został obraz - portret Ks. Seniora, który jest umieszczony w przedsionku kościoła.

 
Nowa bajka na naszej stronie
Piękna, chrześcijańska legenda opowiada o drzewach, które były świadkami historii naszego zbawienia. Zachęcamy do przeczytania opowiadania pt. "Trzy cedry".
 
10 lat scholi parafialnej Cantare Cordis

W tym roku nasza schola liturgiczna obchodzi Jubileusz 10-lecia istnienia. Skupia ona dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.        
Schola powstała w Wielkim Tygodniu 2002 roku i od tego czasu, mimo, iż jej skład zmieniał się wielokrotnie, swoim śpiewem ubogaca Msze Święte, a także wiele innych uroczystości, takich jak pikniki, majówki, jubileusze. Gdyby zebrać wszystkich, którzy w ciągu dziesięciu lat śpiewali w scholi – byłoby to ponad 50 osób. W czasie Jubileuszu pamiętamy również o nich. Msza  Św. jubileuszowa odbędzie się 22 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym.
Grupa chętnie śpiewa także poza parafią. Dowodem tego mogą być, na przestrzeni dziesięciu lat, liczne koncerty oraz udziały w konkursach i przeglądach. O sukcesach scholi można przeczytać w zakładce Schola parafialna. Należy dodać, że nie jeden raz schola ubogacała śpiewem Msze Święte transmitowane drogą radiową. Takie wyjazdy pozwalają dzielić się Bożą radością i miłością oraz bardzo integrują śpiewaków. Dyrygentem i prowadzącym jest Pani organistka - mgr Teresa Ramola
 
Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego

Po raz kolejny, po wielkopostnych przygotowaniach, mogliśmy przeżywać w naszej Parafii uroczyste Triduum Paschalne, czyli trzy najważniejsze dni w roku liturgicznym: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilię Paschalną. To właśnie te dni są pamiątką Ostatniej Wieczerzy, Męki i Śmierci Jezusa na krzyżu i wprowadzają nas w Tajemnicę Wielkiej Nocy. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną to radość z tego, iż Chrystus przychodzi do każdego z nas, aby umocnić naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z obchodów tych uroczystości w naszej Parafii.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 9 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio